Specjalizujemy się w wykonuwaniu projektów rekuperacji zarówno dla obiektów biznesowych, jak i dla użytkowników indywidualnych. Specjalista rozpoczyna projektowanie rekuperacji od ustalenia bilansu powietrza i wydajności wentylacji.
Opracowany przez nas projekt rekuperatora określa drogi poprowadzenia kanałów nawiewnych i wywiewnych oraz ich średnicę. Zdajemy sobie sprawę, że rekuperacja do domu jednorodzinnego będzie działać prawidłowo tylko pod warunkiem optymalnego przewidzenia w projekcie miejsca instalacji centrali wentylacyjnej anemostatów, filtrów, czerpni, wyrzutni oraz wentylatorów.
Przy sporządzaniu projektu instalacji projektant wylicza także, o ile wydajniej działać będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, jeśli doposażona zostanie w elementy dodatkowe, takie jak kolejna nagrzewnica, chłodnica czy gruntowy wymiennik ciepła.
Ze względu na miejsce instalacji rekuperatora możemy polecić następujące rozwiązania:
- rekuperatory centralne - umieszczane w odpowiednio dostosowanym centralnym punkcie budynku, z którego świeże powietrze systemem kanałów rozprowadzane jest po całym obiekcie,
- rekuperatory ścienne / rekuperatory decentralne - łatwe w montażu, dobrze dostępne w razie konieczności serwisowania czy napraw, dobrze wygłuszone, nie wymagające kanałów do dystrybucji powietrza, ponieważ cała wymiana odbywa się w urządzeniu,
- rekuperatory kominowe - wykorzystywane do dogrzewania w domach ogrzewanych przez kominek lub piec - pobierają ciepło z odprowadzanych na zewnątrz spalin, ogrzewają nim nawiewane świeże powietrze i kierują je do dowolnego pomieszczenia w budynku.